Pepite Endüstri 4.0 Veri Analitiği

image004

Endüstri 4.0 bir ana amacı hedefler:

İmalat yapan firmaların uzun yıllar boyunca biriken verileri büyük bir altın madenidir. PEPITE bu madeni yapay zekayı öğrenen makine algoritmaları ile ele alarak değerlendirmekte ve yeniden verimlilik esaslı olarak kullanmaktadır.

Düşük performansın temel nedenlerini ortaya koyar, daha sonra gerçek zamanlı tesis verimliliğinde optimize eder: tahmini bakım ile verim, verimlilik, ürün kalitesi, enerji tüketimi ve ekipman sağlığı ve kullanılabilirliği. Bu, gerçeklere dayalı karar vermeyi kolaylaştırır ve hızlandırır.

 

PEPITE’in üretim verileri analitiği konusundaki 15 yıllık tecrübesi, DATAMAESTRO yazılımını OPTIMAESTRO metodolojisi ile birleştiren kapsamlı bir çözüm geliştirmesine olanak sağlamıştır. DATAMAESTRO, gelişmiş analitiği yapay zekâ ile birleştirerek birkaç gün içerisinde mevcut makine ve üretim sürecine entegre edebilmektedir. OPTIMAESTRO, iyileştirme projesinin uygulanmasını destekleyen ve en iyi başarıyı garanti eden bilgi transferini destekleyen yalın bir metodolojidir.

 

UYGULAMA ALANLARI

PETROL & GAZ

image007

Çeşitli süreçlerde enerji tüketimini en aza indirir.

ÇELİK SANAYİ

image008

Üretkenliği arttırır, sarf malzeme tüketimini azaltır.

MADENCİLİK

image009

Süreç verimliliğini arttırır.

Çelik üretimi için gelişmiş analitik çözümler

image011

 • Çelik endüstrisi küresel pazarda rekabet gücünü artırmak için birçok zorlukla karşı karşıyadır.
 • “Endüstri 4.0” ve özellikle gelişmiş analitik, çelik tesislerinin verimi artırmasına ve enerji tüketimini azaltmasına yardımcı olabilir.
 • PEPITE, uzun yıllardır çelik endüstrisinde çalışmakta olup, gelişmiş analizlerin sürece kattığı değerleri göstermektedir:
  • Ürün kalitesi sorunlarının giderilmesini hızlandırır
  • Verimi artırmak için çeliğin mekanik özellikleri tahmin edilir
  • Enerji verimliliği artırılır
  • Kestirimci bakım teknikleri ile elde edilen verilerin kullanımı ile makine duruşları ve tesis performansı azaltılır
 • image013PEPITE, ArcelorMittal, NLMK, Tata Steel, CMI, gibi global çelik üreticilerine son teknoloji veri değerlendirme ve kullanımı ürünleri ile gelişmiş analitik çözümler sunmaktadır.
 • Sıcak haddehane tesisi ayarlarının doğruluğunun geliştirilmesi
 • Isıl işlem: karmaşık bir işlem kontrol stratejisi geliştirin
 • Levha haddehanesi: doğrultma ünitesi optimizasyonu
 • Sıcak derin galvanizleme tesisinde enerji tüketiminin azaltılması
 • Buhar ve elektrik üretiminin optimizasyonu

image014

Yüksek fırın operasyonlarının optimize edilmesi

SORUN

Yüksek fırından çıkan sıvı madenin profili tesisin üretkenliğini ve çelik kalitesini etkileyebilir. Profilleri sınıflandırma ve profili etkileyen parametreleri anlama çelik uzmanları için bile zahmetli bir iştir.

 

GELİŞMİŞ ANALİTİKLERİN FAYDALARI

Geçmiş veriler üzerinde gelişmiş analitiklerin kullanılması, kalite sorunlarının kök nedenlerini hızla belirlemenize yardımcı oldu. Müşteriyle birlikte birkaç saatlik analizden sonra kök nedenler tespit edildi. Analitik olmadan bu sorunu çözmeden önce günlerce pahalı denemeler ve hata soruşturması yapılması gerekirdi.

Geniş global satış ve teknik destek ağı

 

PEPITE ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi için: www.pepite.com