TEC.MA SRL firması, 1982 yılında kurulmuştur ve hem İtalya içerisinde hem de uluslararası seviyede faaliyet göstermektedir.

Firmanın hedefleri ve amacı son derece nettir:

Bakım kolaylığı, son kullanıcıya her zaman en üst seviyede destek, sürekli ürün kalitesinin iyileştirilmesi, konusunda bilinen tüm standartlara uygunluk ve kısa teslim süresi.

Dinamik organizasyon, saha tecrübelerini sürekli olarak ürüne aktaran tecrübeli yapısıyla TEC.MA SRL,  partnerleri için doğru, güvenilir ve dürüst bir tedarikçi konumundadır.

h4 Avantajlar

Tamamen şeffaf yapısıyla tüketimi ve içinde kalan yağ miktarını sürekli olarak görüntüler. Yerine takıldığı anda çalışmaya hazırdır, ne pil ne de gaz gerektirir. İçeride, dışarıda, ters, su altında, tehlikeli ve konumu zor ortamlarda kolaylıkla kullanılabilir. Yağlamayı sürekli olarak yapar, dolayısıyla ortamdaki katı parçacıkların birikmesini engeller. Yağlama kaynaklı hasarları en aza indirir, pahalı bakım duruşlarını önler, yağ sarfiyatını azaltır. Çevreye dosttur: defalarca doldurulabilir, bu nedenle atık oluşturmaz, atık maliyeti yaratmaz. Tamamen geri dönüştürülebilir:  Montajı kolay ve hızlıdır.

Yağlayıcı

SLOT GREASE yağlayıcıları defalarca yeniden doldurularak kullanılabilir. Her dolumda tamamen aynı karakteristik özelliklere sahiptirler.  Tüm yağ tipi ve viskozitesiyle uyumlu olarak kullanılabilir. Gerek duyulması durumunda içlerinde kullanılan yay değiştirilerek yağa uygun sürekli yağlama sağlanır.

h6Evo

SLOT GREASE® Evo ürününün rakiplerine göre farkı değişken sıcaklık ve çalışma şartlarına rağmen NLGI 0-1-2-3-4 gres besleme miktarı ayarının kullanılan baskı yayını değiştirmeye gerek duyulmaksızın son derece hassas ve sürekli olarak yapılabilmesidir.

Bu diğerlerinden farklı özellik tek bir tip yayın kullanılması ve ilave hassas bir ayar valfinin eklenmesi sonucudur. Yağlayıcı üzerinde bulunan bu üç konumlu ayar elemanı (A) seçilen yay tipini gösterirken aynı zamanda yayın sertliği ile ilgili olarak da bilgi vermektedir (L = hafif, M = orta ve H = yüksek sertlik)

(B) harfiyle gösterilen ikinci ayar elemanı ise ay olarak yağ haznesinde bulunan yağın kaç ayda tüketileceğini belirtmektedir (1, 3, 6 ve 12 ay gibi).

İlgili vidayı arzu edilen harfe getirmek yeterlidir, sonrasında haznedeki yağın kaç ayda tüketilmesinin istendiği gösterilen rakam (3 = 3 ay, 9 = 9 ay gibi) seçilir. SLOT GREASE® Evo kendisini hemen yeni belirlenen bu ayar değerlerine getirir ve sisteme ya da seçilen noktaya yağ basmaya başlar.

 

Uygulamalar

Yağlama gereksiniminin olduğu her yerde ve her uygulamada sorunsuz olarak kullanılabilmesi için tasarlanmıştır: rulmanlar, burçlar, mafsallar, kardan şaftları, elektrik motorları, kompresörler, pompalar, valfler, dişli kutuları, vinçler, haddehaneler, fırınlar, bantlı konveyörler, hadde tesisleri, Arşimet vidaları, titreşimli elekler, kaldırma ekipmanları, asansörler, presler, fanlar, türbineler, vs.