SALDOTECNICA EUROPE

70 yılı aşkın geçişiyle SALDOTECNICA oksijenli kesme sistemleri konusunda öncü konumundadır.

70 yıl önce Bay Verna tarafından teknik ürünler satışı amacıyla kurulan firma, Magnani ailesinin yönlendirmesi ile SALDOTECNICA adıyla 2000’li yıllara gelmiştir. SALDOTECNICA son 50 yılını demir ve çelik sektörüne oksijenle kesme konularında sürekli kendini yenileyen ve yeniliklerin öncüsü olarak hizmet vermiştir.

Geçmişten günümüze SALDOTECNICA dünya üzerinde yaklaşık 1000’e yakın firmaya satış gerçekleştirmiştir ve bunların bazıları aynı ekipmanlarla yaklaşık 40 yıldır çalışmaktadır.

2015 yılında firma radikal bir değişikliğe gitmiş ve SALDOTECNICA LIGURE SRL yabancı yatırımcılara satılarak önce SALDOSIDER SRL ismini almış, sonrasında SALDOTECNICA EUROPE SRL ismiyle çelik sanayine hizmet veren grubun tek kuruluşu olmuştur.

image005Bugün SALDOTECNICA sektörde 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan yeni CEO su Bay Luca GIUSTI yönetiminde genç ve dinamik bir firmadır. Firma yeniliklere ve sürekli gelişmeye açık yeni organizasyonu ile son derece başarılı çeşitli projelere imza atmaktadır.

image006Yeni CEO’nun müşteri memnuniyeti odaklı stratejileri ve toplam kalite anlayışıyla üretim kapasitesinin ve kalitesinin arttırılması üzerine yoğunlaşmıştır. Bu sayede sadık müşteri portföyü edinilmesi ve pazar çeşitliliği amaçlanmış, bu hedefe uygun yapısal değişiklikler çeşitli departmanlarda uygulanmaya başlanmıştır. Sonuçlar ilk aşamada satışlara olumlu olarak yansımıştır.

SALDOTECNICA EUROPE ana ürün kalemleri:

 • Kütük / Blum ve slab oksijenli kesme sistemleri
 • Skarf tesisleri
 • Ön ısıtma tesisleri (pota ve tandiş, vs için)
 • Dövme parça oksijenli kesme sistemleri
 • Kalın hurda, merdane, vs oksijenli kesme sistemleri
 • Ark ocağı oksijen ve gaz üfleme panelleri
 • Gaz dağıtım panoları
 • Emniyet valfleri ve regülatörler
 • El tipi kesme ve tavlama şalomaları

SALDOTECNICA EUROPE komple tesis ve makineleri her bir müşterinin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde TERZİ özeniyle imal edilmekte ve teslim edilmektedir.

Makineler tesisin mevcut yerleşim planına, dökülen çeliğin kalitesine, kesitine ve varsa müşterinin özel isteklerine göre tasarlanmaktadır.

Tüm oksijenli kesme makineleri müşterinin istediği ve kütük/blum/slab döküm tesisi ortamının gerektirdiği sağlamlık, işletmede kalabilme yüzdesi, kolay bakım, düşük gaz sarfiyatı, vs. gibi teknik ve ticari gereksinimleri sağlayacak şekilde tasarlanır ve imal edilir.

SALDOTECNICA EUROPE gerek dikey gerekse radyüslü sürekli döküm tesisleri için oksijenli kesme sistemleri imal edebilmektedir.

image007

Oksijenli kesme sisteminde kullanılan kesme arabaları çelik konstrüksiyon şeklinde imal edilmiş olup sıcakta ve ağır şartlarda çalışmaya uygun olarak tasarlanmış, soğutma sistemi ile korunan yapıdadır. Bu kesme arabaları:

 • Sağlam çelik konstrüksiyona
 • Özel çelikten hareketli tekerleklere
 • Araba ve kesme şalomasının konumunu hassas olarak belirlemeye yardımcı olan potansiyometreli lineer konum cetvellerine ve limit siviçlere
 • Pnömatik kütük kavrama sistemine

Bağımsız gaz dağıtım panosuna, sahiptir.

SALDOTECNICA EUROPE skarf makineleri, bugün müşteriler tarafından talep edilen sağlamlık, dayanıklılık ve performans gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.
Özellikle ağır şartlarda çalışması ön görülen skarf makineleri özellikle ısının tesiri altında kalması muhtemel bölgeleri su soğutmalı panellerle desteklenmiş çelik konstrüksiyon yapıda tasarlanırlar.

SALDOTECNICA EUROPE kalın çelik parça (dövme parça, merdane, hurda, vs.) oksijenli kesme sistemleri yıllar boyunca süre gelen teknik bilgi birikimi ile geliştirilmiş özel kesme şaloma ve başlıklarının kullanıldığı sistemlerdir.
Kesme makineleri CNC kontrolü ile çalışabilecek otomasyona sahiptir ve bu sayede karmaşık şekiller ve kalın parçalar ağır ortam şartları altında bile sorunsuz ve düzgün bir şekilde kesilebilir.

image010

Kalın kesit kesme sistemleri müşterinin özel isteklerine göre farklı şekillerde mevcut yerleşim planına, çelik kalitesine ve kalınlığına uygun olarak tasarlanabilirler.

Firma ve ürünleri ile ilgili olarak detaylı bilgi için firmanın websitesini ziyaret ediniz:

www.saldotecnica.eu