PAVARINI, 1956 yılında tarım makineleri için çeşitli ürünler geliştiren ve üreten bir firma olarak faaliyet hayatına başlamıştır.

Seksenli yılların başında firma yönetimi tarım makineleri üretiminden çıkma kararı almış ve özellikle hidrolik silindir başlık ve rod bağlantı elemanlarının üretimi konusuna yoğunlaşmıştır.

Seksenli yılların sonlarında firma, (mevcut yönetim hisselerinin de alınmasıyla) anonim şirkete dönüştürülmüş ve ‘PAVARINI COMPONENTS SPA’ adını almıştır. Sonrasında müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun şekilde ve hızda cevap verebilmek adına kapsamlı bir endüstriyel ve pazarlama yapısı oluşturulmuştur.

Bu yeni organizasyonla PAVARINI COMPONENTS SPA ürün çeşitliliğini, sektöründe lider ve tek elden tedarikçi olabilmek amacıyla, müşteri odaklı çözümlerle arttırmış, hidrolik ve pnömatik silindir bağlantı elemanlarını geliştirmiştir.

İki binli yıllar yeni hedeflerle başladı; geleneksel ürün gamından mühendisliğin ve gelişmiş imalat tekniklerinin yoğun kullanıldığı bir üretim anlayışına geçildi. Bununla birlikte TEXA adıyla elektrik kabinleri ve çiller üniteleri imalatı da firmanın faaliyet alanı içerisine dahil edildi.

Klasik sistemden farklı olarak hesaplamalar eğrilerin mümkün olan metalürjik davranışların kombinasyonu temeline dayanır. Bu kombinasyonlar ve eğriler aşağıdaki karakterde kendilerini gösterirler ve sistem tarafından izlenirler:

Yeni teknolojilerinin sürekli geliştirilmesiyle yeni ürünler çevreye daha duyarlı, az enerji harcayan ve çevreci-yeşil konseptte geliştirilmeye başlandı. Bu farklı yönüyle de PAVARINI COMPONENTS SPA rakiplerinden farklı olarak sadece müşteri taleplerine ve ürüne değil, değişen dünya  gerçeklerine paralel olarak çevreye dost ürünler de sunabildiğini göstermiş oldu.

PAVARINI firması ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi için firmanın web adresini ziyaret ediniz www.pavarinicomponents.com