image001

Faaliyet Alanımız

OMV SRL, haddehane tesisleri için ağır şartlarda çalışmaya uygun, mevcut son teknolojiyi bünyesinde barındıran çubuk bağlama makineleri ve kilitleme sistemleri üretmektedir.  Çubuk demeti istif sistemi bağın dağılmasına olanak vermeyecek şekilde tasarlanmış tam otomatik bir sistemdir.

image002

OMV SRL, şekilsel olarak daha uygun ve daha sağlam bağların elde edilebilmesi için CAD sistemleri kullanarak tasarım yapmaktadır.

OMV SRL, aynı zamanda mevcut ürünlerinin aşınma ve kopma özellikleri iyileştirilmiş, bakımı kolay “düşük ağırlıklı” versiyonlarını da üretmek- tedir.

image003

Tarihsel Gelişim

OMV Officine Meccaniche Venturini S.R.L., haddehanelerini geliştirme fikriyle Venturini kardeşlerce 1969 yılında kurulmuştur. Haddehane tesislerinin ihtiyacı olan özel makinelerin tasarlanması, üretilmesi, devreye alınması ve satış sonrası hizmet vermek amacıyla Brescia bölgesindeki fabrikalarını kurmuşlardır.

image004

İtalya Pazarı

Profesyonel ürün geliştirme yaklaşımı, yeniliğe duyulan ilgi ve müşteri isteklerine özel üretim yapabilme kabiliyeti ile OMV SRL ürünleri ilk günden günümüze yoğun ilgiyle karşılanmıştır. BU sayede firma ilk gününe kıyasla tasarım ve üretime esas tüm departmanlarıyla eksiksiz olarak hizmet sunabilmektedir.

image005

Dünya Pazarı

1980‘li yıllarda İspanya’dan gelen ilk yurtdışı siparişi kalite anlamında firmaya çok şey katmış, akabinde alınan Ürdün ve Meksika siparişleri ile OMV SRL imalat ve servis anlamında daha iyi hizmet verebileceği yeni adresine taşınmıştır.

image006İlk yurtdışı satıştan sonraki periyodda OMV SRL markası artan ürün çeşitliliği ve daha büyük kapasiteli makinelerin üretilmesi ile daha da bilinir hale gelmiştir. Ağır şartlarda çalışmaya uygun tasarım, tam otomatik besleme sistemi ile OMV SRL, çubuk, yuvarlak, kütük ve profil üretim tesislerinin vaz-geçilmez çözüm ortağı konumuna gelmiştir.

image007

Mühendislik

Teknolojik gelişmelerin sürekli takibi ve 1991 yılında CAD sistemlerine geçilmesi  ile yüksek mukavemetli çapraz bağların yapılabilmesi ve mevcut makinelerin tasarımlarında hatırı sayılır yeniliklerin yapılabilmesi mümkün olmuştur.

1996’da OMV SRL ilk kalite sertifikasını almış, bunu 3-D tasarımları yapabildikleri yeni yazılımlar ve talaşlı parça işleme merkezleri takip etmiştir. Tüm bu atılımlar OMV SRL’ ye hızlı ve doğru tasarlama, sorunsuz imal etme konusunda destek olmuştur.

image008OMV SRL uygulamayı yerinde görmek, müşteriye özel çözüm oluşturmak ve kendisini sürekli geliştirmek için gerekli tüm altyapıya sahiptir. Bugün imal edilen bağlama makineleri gerek aşınma gerekse kopma direnci açısından ilk tasarımlarının çok ötesindedir.

Bugün

OMV SRL bugün kurucularının öngörüsü, yapısını ve makinelerini sürekli olarak günün gereklerine uygun şekilde dinamik tutması sayesinde, yurtdışında iyi bilinen, sorunsuz makineler üreten, son kullanıcıya özel çözümler sunabilen bir firma olarak demir çelik sanayinde kendisine yer bulmuştur.

OMV SRL, çok yönlü ve yeniliklere açık, sürekli değişen uluslararası pazarın gereksinimlerini karşılayabilmektedir. Ürün ağını sadece haddeleme tesisleri ile sınırlı tutmayıp, aynı zamanda özel çelik ve otomasyon endüstrisi çözümleriyle de genişletmektedir.

OMV SRL markası bugün kalite ve garanti anlamına gelmektedir. Bir çok çelik firmasında OMV SRL ürünleri memnuniyetle kullanılmakta ve yan yana çalışan bağlama makinesi sayıları duyulan memnuniyetle hızla artmaktadır.

Firma ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için OMV SRL firmasının resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz: http://omv-bs.it/en/