JAURE S.A., 1958 yılından bu yana esnek kaplinler ve aktarma elemanları üretiminde Avrupa lideridir, Güç Aktarım Çözümleri iş kolunda aynı adı taşıyan gruba aittir ve dünya kaplin pazarının en zorlu sektörlerinde uygulama ihtiyaçlarına çözümler sunmak için Kop-Flex firmasıyla ortaklık kurmuştur.

ÇELİK ÜRETİMİNİN tüm aşamaları için JAURE SA; ekipmanlarınızı tahrik etmeye uygun kaplin tedarik edebilmektedir.

Metal sektöründe 100 yıldan fazla sürede kazanılan deneyimlerle JAURE/KOP-FLEX ÇELİK, ALÜMİNYUM ve BAKIR ENDÜSTRİSİNDE yenilikçi çözümler sunmaktadır.

JAURE SA tedarik programı; çelik üretimi, sıcak ve soğuk haddehaneler, proses hatları, finiş hatları, yeni fabrikalar ve eski fabrikaların modernizasyonu için dişli/elastik kaplinleri ve şaftları kapsar. JAURE SA ürünleri hakkında daha fazla bilgi için JAURE SA web sitesini ziyaret ediniz www.regalbeloit.com

VİNÇLER

Vinç ve kaldırma ekipmanları, genel amaçlı vinçlerden en zorlu pota vinçlerine, metal üretiminin her aşamasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

JAURE SA dişli, tambur, elastik ve disk kaplin çeşitleri yıllardır en zor vinç uygulamalarında kullanılmaktadır.

JAURE SA® TCB® tambur kaplinleri şanzıman çıkış mili ile halat tamburunu birbirine bağlar. Kullanım alanları:

  • Vinç kaldırma mekanizmaları
  • Makara konveyörleri
  • Kaldırma platformları

SICAK & SOĞUK HADDEHANELER İÇİN DİŞLİ ŞAFTLAR

j5Dişli kaplin günümüzde en basit ve en yaygın kullanılan güç aktarma çeşitlerden birisidir. Ayrıca değişkenlerin çokluğundan dolayı aynı zamanda tasarım ve değerlendirmesi en zor olanların başındadır. Diş tasarımı, malzeme ve yağlama gibi değişkenlerin her biri ekipmanın sorunsuz çalışmasını etkileyebilmektedir.

Dişli şaftların en yaygın uygulama alanlarından biri demir ve demir dışı haddehanelerin tahrikleridir. Düşük bakım maliyetleri ile yüksek ürün kalitesi elde etmek için uygulanan bir teknolojidir.

Modern haddehaneler ve aşağıdaki gibi modernizasyon gereken eski haddelerin iyileştirilmesinde:

  • Yeni makine tasarımları
  • Üstün metalürjik uygulamalar
  • Proses kontrol uygulamaları
  • Otomasyon

j6Sonuçta, dişli şaftların dahil olduğu mekanik bileşenler aktarma organlarının  kritik bileşenleri haline gelmektedir. JAURE, kendi dişli şaftlarını performans, işletme verimliliği ve kolay bakım unsurlarını temin etmek için tasarlar.

Böylece en güncel hadde ekipman taleplerini karşılamaktadır. Yukarıdaki tüm avantajlar diş profili, yüzey ısıl işlem, malzemelerin kalitesi ve keçelerin sürekli geliştirilmesi ile yerine getirilmektedir.

FARKLI UYGULAMALAR İÇİN KAPLİNLER

Kop-Flex® marka yüksek performanslı disk, patentli diyafram ve dişli kaplinler petrokimya, rafineri, enerji üretimi , doğal gaz boru hattı ve LNG dahil birçok sektörde türbinler, kompresörler, jeneratörler ve pompalar gibi çeşitli uygulamalar için talepleri karşılamaktadır.

Buna ek olarak, Kop-Flex, işletme ve bakım maliyetini azaltırken çıktıları optimize etmek için tasarlanmış benzersiz POWERLIGN® tork ölçüm sistemini sunar.

JAURE SA esnek kaplinler ve aktarım elemanları üretiminde Avrupa lideridir. Firma 1958 yılında kurulmuştur. 2006 yılında Kop–Flex ile yapılan ortaklıkla Güç Aktarım Çözümlerinin bir parçası haline gelmiştir. Bu birliktelik, dünya kaplinler pazarının en zorlu sektörlerinde uygulama gereksinimleri için küresel çözümler sunmaktadır.

Ürün yelpazesi dişli, lamelli, geçme, elastomer, disk, universal bağlantı gibi standart bulunan veya istek üzerine  üretilen kaplinlerden oluşmaktadır.

Kop-Flex, Browning, JAURE ve Morse marka kaplinler sektör içinde en geniş ürün yelpazesini sunmakla beraber, aynı zamanda belirli uygulamalar için özel tasarım ve mühendislik hizmeti de teklif edebilmektedir.

Ayrıca, JAURE sektördeki en büyük mühendislik ekiplerden birinin beceri ve uzmanlıklarını sorunlu uygulamaları çözmek için kullanmaktadır.

DENİZCİLİK UYGULAMALARI İÇİN DİŞLİ KAPLİNLER

JAURE® MT deniz dişli kaplinlerinin asıl kullanım amacı ana tahrik ve gemilerin manevra uygulamalarıdır. Bununla birlikte deniz dibi tarama mekanizmalarında ve elektrik vinçlerinde de kullanılabilir.

JAURE tedarik kapsamı pervane ve su jetleri için kalite-onaylı dişli kaplinlerden deniz dibi tarama sektöründe sualtı çalışmaları için özel tasarlanan sızdırmaz alaşım çelikli kaplinlere uzanmaktadır. Denizcilik uygulamaları için JAURE tarafından uzun dişli şaftlar (çelik ve kompozit olarak) tasarlanmaktadır.

JAURE® MT denizcilik ürünleri ana tahrik ve manevra sistemleri için kalite gereksinimlerini karşılamaktadır. Aynı zamanda resmi sertifika gerekliliklerini karşılayacak şekilde teslim edilir. JAURE MT Deniz tipi DNV tarafından onaylıdır.