FLAME TECHNOLOGIES INC (“Flame Tech”) firması, Amerikan ve uluslararası pazarlar için  yüksek üretkenliğe sahip, maliyet etkin, mevcutla doğrudan değiştirilebilir kesme uçları ve gaz aletleri üretmektedir. Müşteri kitlesini ağırlıklı olarak kaynak ekipmanları satan distribütörler oluşturmaktadır.

FLAME TECHNOLOGIES demir çelik sanayinin, dökümhanelerin ve hurda sahalarının özel ihtiyaçlarını kavramış ve sunduğu ürün kalitesi ile de bunu kanıtlamıştır. Çelik tesisleri hızlı tepki ve sorunu bir defada çözen akılcı yaklaşımlara önem vermektedir.

FLAME TECHNOLOGIES firmasının kütük/slab kesme makinesi torçları hızlı ve daha dar kesimler sağlamaktadır.  Bu sayede daha emniyetli ortam ve yüksek kaliteli kesimler sağlanabilmektedir.

FLAME TECHNOLOGIES firmasının ana felsefesi ve iddiası imalat sanayine uygun maliyetli, yüksek kaliteli ürünler sunmak ve mükemmel satış sonrası servis ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır. FLAME TECH ® kurulduğu 1980 yılından bugüne geride sadece memnun müşteriler bırakmaktadır.

FLAME TECHNOLOGIES INC firmasının ürünleri ile ilgili olarak detaylı bilgiye firmanın www.flametechnologies.com  web sitesinden ulaşabilirsiniz.

FLAME TECH EM® (Harici Karıştırma) torç ve kesme uçları üretkenliği arttırmayı hedefleyen tamamen yeni bir tasarımdır. Harici karıştırma özelliğine sahip uç, emniyet, yüksek kaliteli kesim, uzun ömür, kolay işletme ve uygun fiyat avantajlarına sahiptir. Propan, propilen veya doğal gazın kullanımı ile 560 mm kalınlığa kadar parçaların kesilmesi mümkün olmaktadır.

Scorpion® hurda kesme torçları piyasadaki diğer ürünlere göre daha sağlam, güvenli ve etkin torçlardır.

  • Dövme pirinçten imal edilen kesme kafaları daha uzun ömürlüdür ve zamanla sıcaktan çarpılmamaktadır.
  • Gazın geri akışını kesmek üzere tek yönlü valflerle donatılmıştır.
  • Üçgen şekilli paslanmaz çelik borular ile daha sağlam ancak daha hafiftirler.

Tek gaz akışlı kafada karışım yapan veya çok gaz akışlı ve uçta karışım yapan modelleri mevcuttur.

FLAME TECHNOLOGIES INC gaz dağıtım kabinleri her türlü oksijen-yakıt uygulaması için tekli veya çoklu torç konfigürasyona sahip olarak tasarlanabilmektedir. Amaca özel boyutları ile dar alanlara sığabilmekte ve zor şartlarda kolaylıkla görev yapabilmektedir.

Gaz Mizer’larla nasıl gaz tasarrufu sağlanır?

Gaz Mizerlar “hazır” konumda bile döküm makinesi kesme torcuna gaz akışına devam eder ve bu sayede standart aç kapa istasyonlu uygulamalara göre %70 oranında gaz tasarrufu sağlar. Azalan gaz akışı torçta yavaş ve sürekli bir yanma için hala yeterlidir böylece kesme alevi hiç kaybolmaz. Tek bir sinyalle gaz akışı yeniden kesim için gerekli seviyeye çıkar.

Geri tepme önleyiciler gazın herhangi bir nedenle hatta geri dönmesi halinde oluşabilecek kişisel yaralanmaların ve yanarak malzeme hasarının önlenmesi için geliştirilmiş gaz kesme valfleridir. FLAME TECHNOLOGIES tüm uygulamalarda geri tepme önleyicilerin torçların ve/veya regülatörlerin üzerinde kullanılmasını önermektedir.

Özellikler

  • Yüksek akışkan debisi.
  • Geri tepme alevini durdurur, yeniden set edilmesine ihtiyaç yoktur.
  • Gövdeye bağlı tek yön valfi gaz akışının tersine gerçekleşmesini engeller.
  • %100 alev ve kaçak testi ile sert şartlara sahip ISO 5175 standartları ile uyumludur.

Düşük açma/eşik basınç değeri: 1 PSIG (70 mbar).