SLAB VE BLUM SÜREKLİ DÖKÜM TESİSLERİ İÇİN DEVRİM NİTELİĞİNDE “EMERALD” KANAMA İKAZ SİSTEMİ

EBDS ENGINEERING sürekli döküm tesisleri kanama ikaz sistemi piyasasında “MARTINE” sistemi ile zaten yıllardır faaliyet göstermekteydi. EBDS ENGINEERING kullanıcılardan aldığı destekle, bu alandaki derin tecrübesini bir adım daha ileriye götürerek devrim niteliğindeki yeni nesil “EMERALD” kanama ikaz sistemini geliştirerek çelik döküm sektöründeki varlığını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Her ne kadar EMERALD selefi MARTINE sisteminin iyi taraflarını bünyesinde bulundurmaya devam etse de, tamamen farklı ara yüzü ile yeni bir sistem.

Tamamen yeni bir web ara yüzü kullanan ve bir çok yeni özelliği bünyesinde bulunduran EMERALD aynı zamanda bir çok yeni algılama yazılımını da geri planda başarıyla çalıştırıyor.

İddia ediyoruz ki bu yeni program kanama ikaz standartlarını yeniden belirle- meye aday. Kanama ikaz sistemlerine yeni bir bakış getiren sistemi daha yakından  inceleyelim.

EMERALD başarılı algılama algoritması ve hassasiyeti ile slab döküm operatörlerinin kesinlikle bende de olmalı diyeceği cinsten bir yapışma bazlı kanama ikaz sistemi.

EKRAN VE ARAYÜZ ÖZELLİKLERİ

EMERALD ara yüzü öncelikle döküm operatörüne gerçek zamanlı olarak kalıp termal şartlarını gösteriyor. Son derece anlaşılır, kullanıcı dostu ekran yapısı ile kalıp içerisinde her şeyin yolunda olup olmadığını görmek ve yorumlamak son derece kolay.

Ekrandaki termografik görüntü döküm ebadına bağlı olarak kendisini operatörün en detaylı verileri görebileceği şekilde otomatik olarak ayarlıyor.

Bilgisayarın faresi ile bir klikte operatör::

  • Global termokupl durumunu inceleyebilir
  • İstediği bir termokuplu aktive edebilir veya devreden çıkarabilir
  • Gerçek zamanlı kanama algılama çevrimi devam ederken eski bir alarm ya da probleme ait geçmiş verileri inceleyebilir
  • Algılama sistemi çalışma şartlarını görüntüleyebilir
  • Ve daha bir çok bilgiye ulaşabilir, değerlendirebilir …

HESAPLAMA ÖZELLİKLERİ

Klasik sistemden farklı olarak hesaplamalar eğrilerin mümkün olan metalürjik davranışların kombinasyonu temeline dayanır. Bu kombinasyonlar ve eğriler aşağıdaki karakterde kendilerini gösterirler ve sistem tarafından izlenirler:

  • Bağımsız kendini adapte eden eşik parametreleri sayesinde operatörün müdahale etmesine gerek olmaksızın kendini döküm şartlarına uyduran eşsiz algılama özelliği. Dökülen çelik kalitesinin sisteme tanıtılması gerekmez.
  • Kritik olaylar matris kombinasyonu kullanılarak sistem güvenilirliği ve algılama hızı arttırılmıştır.
  • Termal hassasiyet kompanzas- yonu için mutlak sıcaklık algoritmaları.
  • Diğer hususların (örneğin; kalıp döküm tozu tabakasının ferritik çeliklerde süreksizliğe uğraması durumu)  belirlen- mesi için yeni algoritmaların kolaylıkla entegre edilmesi.
  • Gerek duyulması halinde yeni algoritmalar sisteme kolaylıkla girilebilir.

Hesaplamalar sonucunda üretilen alarmlar operatöre 3 farklı seviyede sesli ve ekran üzerinde gösterilen uyarılar ile iletilir.

Daha fazla bilgi için EBDS ENGINEERING firmasının www.ebds-engineering.com web adresini ziyaret ediniz.