CASTELLINI OFFICINE MECCANICHE Metal Endüstrisi için ağır imalatlar ve yedek parçalar imal eden, SIEMENS VAI, SMS, DANIELI, FATA HUNTER, TENOVA gibi, Avrupalı teknoloji üreticileri ve çelik tesisleri tarafından uluslararası piyasada birinci sınıf partner olarak değerlendirilen, son derece güvenilir bir tedarikçidir.   1949 yılında Giuseppe CASTELLINI tarafından kurulan firma 60 yılı aşkın imalat geleneğine sahiptir. Kurumsal ve değişmeyen şirket politikası sayesinde CASTELLINI mütevazi bir aile şirketinden,  bugün konularında son derece tecrübeli mühendisleri bünyesinde barındıran modern bir imalathaneye ve tasarım – montaj üssüne dönüşmüştür. CASTELLINI artık sadece kalitesini daha ileriye götürme ve ürün gamını sürekli olarak geliştirmeye odaklanmıştır. Metal endüstrisinde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarına ve taleplerine göre CASTELLINI en yüksek kaliteli ürünü tedarik etmeyi kendisine amaç edinmiştir. CASTELLINI firmasının ana faaliyet alanları yassı ürün imalatı yapan tesisler, sürekli slab döküm tesisleri, sıcak ve soğuk haddehaneler, dikişli ve dikişsiz boru fabrikalarıdır. Üstün kaliteli ürünler ancak kaliteli imalat tezgahları ile yapılabilir anlayışıyla şekillendirilen İtalya Cazzano San Martino da kurulu son derece modern imalat fabrikası ile CASTELLINI, sektörün tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek kabiliyettedir.

Metal endüstrisinde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarına ve taleplerine göre CASTELLINI en yüksek kaliteli ürünü tedarik etmeyi kendisine amaç edinmiştir. CASTELLINI firmasının ana faaliyet alanları yassı ürün imalatı yapan tesisler, sürekli slab döküm tesisleri, sıcak ve soğuk haddehaneler, dikişli ve dikişsiz boru fabrikalarıdır. Üstün kaliteli ürünler ancak kaliteli imalat tezgahları ile yapılabilir anlayışıyla şekillendirilen İtalya Cazzano San Martino da kurulu son derece modern imalat fabrikası ile CASTELLINI, sektörün tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek kabiliyettedir.

DÖKÜM ve HADDEHANE MAKİNELERİ

CASTELLINI yassı mamul üreten ve boru fabrikaların sürekli döküm ve haddehane ekipman ve yedeklerini yüksek kalite ve toleranslarda imal etmektedir. CASTELLINI imalatlarının tamamını İtalya’nın kuzeyinde yer alan Cazzano S. Martino’da kurulu son derece modern tesislerinde imal etmekte ve dünyanın bir çok ülkesine teslim etmektedir. Planlama, tasarım, imalat, montaj, devreye alma ve güvenle çalıştırma işlemlerinin sorunsuz olarak yapılabilmesinde CASTELLINI teknik ekibinin tecrübesi ve bilgi birikimi çok önemli bir faktördür.

CASTELLINI ürün gamı içerisinde:

◦ Sürekli döküm makineleri
◦ Sıcak haddehane ekipmanları
◦ Levha ve Steckel haddesi ekipmanları
◦ Levha ve yassı mamul doğrultucuları
◦ Bobin sarıcılar
◦ Levha makasları (hareketli ve giyotin tipi)
◦ Dönel uç baş kesiciler
◦ Dönel tip kenar kesme makasları
◦ Skin pass haddehaneleri
◦ 3 Hi haddehaneler
◦ Boru doğrultucuları
◦ Boru test makineleri

YEDEK PARÇA İMALATI
30 yılı aşkın imalat, işletme ve bakım tecrübesi ile CASTELLLINI her türlü yedek parça imalat talebine olumlu cevap verebilmektedir.

Projeyi oluşturan resimlere göre (mühendislik çizimleri, parça listeleri, vs.) imalat yapmanın yanı sıra CASTELLINI kayıp resimleri yeniden çizerek veya profesyonel tasarım ekibi ile sahada çalışan ekipmanlar üzerinden ölçü almak suretiyle yeniden resimlediği parçaları imal ederek son kullanıcısına sunabilecek kabiliyete sahiptir. Bu sayede son kullanıcıya ürün performansında iyileşme alternatifleri de sunulabilmektedir.

İmal edilen tüm ürünler sahada yerine tam uyacak şekilde bire bir değiştirilebilir olarak işlenir ve ham malzemeden, sertliğe, vs. zorlu bir kalite kontrol sürecinin ardından ancak sevkiyata hak kazanırlar. CASTELLINI firmasının ürün ağı içerisinde:

◦ HAGC silindirleri
◦ Hidrolik otomatik aralık kontrolü
◦ Edger için HAWC silindirleri
◦ Screwdown ve Screw somunları (sonsuz vida dişlisi dahil)
◦ Eğme ve denge blokları
◦ MAE WEST denge blokları
◦ İtme sistemleri
◦ Pass-Line ayar sistemleri
◦ Merkezleme ve kılavuz sistemleri
◦ WR-BUR yatak gövdeleri
◦ Aşınma plakaları
◦ Haddehane dişli tahrik şaftları (kaymalı ve dişli tip)
◦ Sıcak levha doğrultma kasetleri
◦ Soğuk levha düzeltme kasetleri
◦ Kesme ünitesi kaseti
◦ Bobin sarıcı mandreller

TESİS YENİLEME FAALİYETLERİ
Mevcut tesis ekipmanlarının güncel ve modern tutulması ve bu sayede işletme üretkenliğinin arttırılması son derece önemlidir. Bu nedenle CASTELLINI sizleri 30 yıldan daha uzun bir tecrübeye sahip kadrosu ve profesyonellerden oluşan saha ekibi ile tesis modernizasyonu ve bakım faaliyetlerinizde desteklemeye hazırdır.

CASTELLINI sizlere ekipman yenileme ve bakım paketi sunabilmekte ve bu hizmeti verirken de hem maliyet etkin çözümleri hem de tesis verimini arttıracak alternatifleri tüm açıklığıyla tekliflerine yansıtmaktadır. Amaç performansı artan güncel tesisler sunmaktır.

CASTELLINI orijinal imalatlara bakım ve tamir hizmeti de sunmaktadır.

CASTELLINI’nin bakım hizmeti tesiste çalışan tüm teknolojik ekipmanları eksiksiz olarak kapsamaktadır. Bu faaliyete HAGC (otomatik aralık kontrol), MAE WEST blokları, eğme ve itme blokları, WR/BUR hadde yatakları (chocks), bobin sarıcı mandrelleri de dahildir. Son kullanıcının taleplerine göre özel tamir hizmeti, yerinde inceleme ve yeniden resimleme suretiyle performans arttırma işlemleri de sorunsuz olarak yapılmaktadır.

Daha detaylı bilgi için firmanın www.castellini.it adresini ziyaret edebilirsiniz.