ATOMAT SPA 1968 yılında yüksek kaliteli işleme takımları imal etmek üzere kurulmuştur. 1976 yılında sayısal kontrollü ilk taşlama tezgahını üretmiştir. Zaman içerisinde hadde atölyeleri için son derece gelişmiş CNC nervür işleme, kalibre tornası ve tungsten karbür ring taşlama tezgahları üretmeye başlamıştır.

1996 yılından bugüne, ATOMAT SPA dünya üzerinde 70 ayrı ülke için farklı özelliklere sahip 500 adetin üzerinde CNC tezgahı tasarlamış, imal etmiş ve başarıyla devreye almıştır.

ATOMAT SPA firmasının Türkiye’de 29 adet CNC tezgahı (18 adet CNC nervür işleme tezgahı, 7 adet CNC tungsten karbür ring taşlama tezgahı ve 4 adet CNC merdane kalibre tornası) bulunmaktadır ve ATOMAT SPA müşteri tarafından beğeniyle kullanılmaktadır. Detaylı referans listesi için lütfen arayınız.

Firma hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen firmanın www.atomat.com adresini ziyaret ediniz.

ATOMAT SPA AT 820 CNC nervür işleme tezgahları son derece sağlam ve çok yönlü tezgahlardır. Serinin tamamı gelişmiş ROLLWORK yazılım paketi, IMD entegre markalama ünitesi, AMCD otomatik ölçme ve merkezleme ünitesi, nervür kenarlarını yuvarlayan eşsiz CBS pah kırma sistemi ile donatılmıştır. Bugün ATOMAT SPA nervür işleme tezgahları aynı uygulama için kullanılan diğer tüm tezgahlara göre açık ara lider konumundadır.

ATOMAT SPA AT 700E serisi CNC ring taşlama tezgahları özellikle modern haddehanelerin merdane atölyelerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Farklı ebatlara sahip tezgahlarda tungsten karbür ringlerin yanı sıra 2 metre uzunluğa kadar kompozit merdanelerin de taşlanması mümkündür.

Gelişmiş SIEMENS 840 SL kontrol, internet üzerinden uzaktan destek imkanı ile ATOMAT SPA CNC taşlama tezgahları hassas ve sorunsuz olarak hizmet vermektedir. ATOMAT SPA CNC taşlama tezgahları hem kontur hem de dalma taşlama yapabilmektedir.

Yeni nesil ATOMAT SPA AT711 E CNC taşlama tezgahı aynı zamanda operatör yaralanmalarına neden olan taş değişimi işlemini de otomatik olarak yapabilmektedir.

Ağır maksat ATOMAT SPA CNC kalibre tornaları hadde merdanelerine kalibre açmak ve silindirik şekilli parçaları tornalamak için uygundur. Özellikle inşaat çeliği, kangal ve profil haddehanelerinin merdanelerinin işlenmesi için geliştirilmişlerdir.

Dört kızaklı sağlam yapısı ile uzun merdanelerin işlenmesi için son derece uygundur. SIEMENS 840 SL kontrol sistemi sayesinde bu uygulama için gerekli tüm esnekliğe ve potansiyele sahiptir. Amaca özel geliştirilen yazılım ara yüzü ile kullanımı son derece kolay ve hızlıdır.

ATOMAT SPA torna tezgahları merdane üzerine kalibre açma, nervür işleme ve markalama yapabilecek şekilde kombine olarak da imal edilebilmektedirler.

ATOMAT SPA CNC hadde atölyesi tezgahları ve ATOMAT SPA orijinal takımları ile ilgili bilgi almak için lütfen arayınız.