ALP MÜHENDİSLİK MÜMESSİLLİK firması olarak uzun yıllardır İtalyan ATOMAT SPA firmasının temsilciliğini gururla sürdürmekteyiz. Demir Çelik fabrikaları merdane hazırlama atölyelerinde başarı ile hizmet veren CNC torna, CNC taşlama tezgahlarının yanı sıra inşaat demiri üretiminin en önemli ve hassas unsurlarından olan nervür işleme ve markalama CNC tezgahları AT820E modeli artık sektörün belli başlı vazgeçilmez markalarından biri haline gelmiştir.

ATOMAT SPA firması Türkiye’de faal durumdaki toplam 22 adet CNC nervür işleme tezgahı ile sektöründe lider konumdadır. Aşağıda daha detaylı anlatılan satış sonrası hizmetine ilaveten ALP Mühendislik olarak müşterilerimizin takım ve takım tutucu sarf malzemeleri ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek için İstanbul Tuzla depomuzda sürekli olarak stok bulundurmaktayız.

AT820E CNC Nervür açma ve markalama tezgahına ait tanıtım video linkinden de kolaylıkla fark edilen, rakiplerine göre en önemli farkları aşağıda kısaca listelenmiştir:

https://www.youtube.com/watch?v=91vC_Bd2DjE

ELEKTRİK KESİNTİLERİNDE UÇ KIRMAYA ve YENİDEN MERKEZLEMEYE SON: elektrik kesintisinde nervür tezgahı takımın bağlı olduğu barayı boşta dönmeye bırakmayıp ucun kırılmasını önlüyor ve son kaldığı konumu hep hafızasında tutması sayesinde elektrik geldiğinde operatör kaldığı işleme tek tuşla devam edebiliyor. ATOMAT RE-SY sistemi, tezgahla birlikte standarttır.

AL-CUT PROGRESİF TALAŞ KALDIRMA SİSTEMİ: takım merdaneye ilk nervür açılırken daha derin, hassas olması gereken son pasolara gelirken ise ince paso alarak paso dibinde kılcal çatlak oluşmasını engellediği gibi toplam nervür açma süresini rakiplerine göre %30 kısaltıyor. Tezgahla birlikte standart olarak gelen bir özelliktir.

IMD ENTEGRE MARKALAMA MAKİNASI: Elektro erezyonla TC ring markalama yerine yüksek devirli ilk markalama sistemi ATOMAT tarafından ticari hale getirilmiştir.lk modellerde 4000 dev/dak olan markalama takımı hızı bugün 16.000 dev/dakikaya kadar çıkmıştır. Tüm tezgah üreticileri markalama yapabildiğini belirtmektedir ancak bu konuda ATOMAT kadar tecrübeye sahip olmadıkları değerlendirilmektedir.Rulli-Anelli in Atomat2 - Nervature&Marcature (45) AT-820-HD (pulita)[1]

PAH KIRMA SİSTEMİ (CBS-CORNER BREAKING SYSTEM): ATOMAT hadde atölyesi ekibinin ihtiyaç duyduğu tüm operasyonları merdane henüz tezgaha bağlıyken yapılabilmedir diye düşünmektedir. CBS pah kırma sistemi de bu mantıkla doğmuştur. Bükme testlerinde mamulün sert nervür kenarları nedeniyle erken kırılmasını önlemek için elle yapılan taşlama işlemini ATOMAT nervür barasına takılan özel uç profilli ayrı bir takım kullanarak merdane henüz tezgaha bağlıyken yapabilmektedir.

AMCD OTOMATİK ÖLÇME VE MERKEZLEME SİSTEMİ: Bu sistem sayesinde operatör zahmetli kalibre ortasını bulma işlemi ile zaman kaybetmez. Tezgaha entegre hassas ölçme ucu kalibre ortasını otomatik olarak bulur ve nervür takımını bu noktaya yönlendirir. Merkezleme işlemine ilave olarak rakiplerde bulunmayan bir diğer kullanım amacı da nervür açma sırasında aşınan takımın eksik bıraktığı nervür derinliğinin ölçülmesi ve eksik bu miktarın ilave paso ile giderilmesidir. Bu sayede açılan tüm nervürlerin derinliği tüm merdane çapında aynıdır. Merdaneler veya ringler erken nervür silinmesi nedeniyle servis ömürlerini tamamlamadan atölyeye dönmezler, bu da haddehane üretkenliğinin artması anlamına gelir.

STANDART EKİPMAN KULLANIMI: ATOMAT müşterisinin her zaman kendisine bağlı kalması anlayışıyla tezgahlarını tasarlamamaktadır. Servo motorlar SIEMENS markadır, aynı şekilde kullanılan PLC de SIEMENS 840 D sistemidir. Müşteri istediği kartı yedeklemek için SIEMENS le temasa geçebilir.

SATIŞ SONRASI DESTEK: ATOMAT parça değişimi gerekmediği durumlarda tezgahlarına uzaktan internet aracılığıyla destek vermektedir. Gururla söylemek isterim ki bugüne  kadar hiç bir ATOMAT tezgahı uzun süre atıl kalmamış, arızaların büyük çoğunluğu aynı gün içerisinde çözümlenmiştir. Yılda firmamıza gelen arıza bildirimi son derece azdır. ATOMAT hafta içi sürekli olarak 3 kişilik teknik destek ekibiyle hizmet vermektedir. İtalya’da tatil olan Ağustos ayı içerisinde sürekli olarak nöbetçi teknik destek elemanı bulundurmaktadır.

Nervür işleme ve markalama ihtiyaçlarınız için konumunda lider olan ATOMAT tecrübesine başvurmanızı rica ederiz Bütçesel tekno-ticari teklif sunmaktan memnuniyet duyarız.